Lávové kameny

Masáž lávovými kameny přivádí klienta do správné nálady, tělo i mysl se uvolní a tím vytvoří klidnou atmosféru. Teplo kamenů po těle působí jako dotek slunečních paprsků, které jemně prohřívají tělo a uvolňují napětí.

Technika je stará jako lidstvo samo, všechny dávné civilizace všech světadílů znaly již před mnoha tisíci lety zázračné působení sopečného kamene.

Terapie horkými kameny spojuje sílu tří elementů – země, ohně a vody. Horké i studené kameny se používaly k léčení v době antiky, v Číně, Indii, Mezopotámii, mezi jihoamerickými i severoamerickými Indiány či na Havaji. Jako mnoho jiných zkušeností a poznatků i toto umění lékařů a léčitelů dávných kultur je dnes přijímáno moderní civilizací. Současný svět znovu objevuje jednu z nejúčinnějších masáží a zázračné teplo lávových kamenů je stále oblíbenější.

Neexistuje jiná masáž, která dokáže navodit takové pocity jako právě masáž horkými kameny. Masáže lávovými kameny jsou jedním z nejpříjemnějších způsobů masáží, které můžete zažít.

Jde o jednu z nejlepších terapií k odstranění stresu a vnitřního neklidu. Představte si příjemné teplo přicházející z vulkanických kamenů do každé části vašeho těla. Nádherně si odpočinete a ještě dlouho po masáži budete cítit blahodárné uvolňující teplo.

  • teplé nebo studené kameny potlačují napětí
  • je to forma alternativní medicíny pro tělo i duši
  • dodává tělu pocit klidu, pohody a psychického uvolnění
  • relaxační masáž

 

MASÁŽE

Masáže odstraňují stres, napětí, svalovou únavu i přetížení. Regenerují organizmus, posilují ochablé svalstvo, pomáhají od bolesti zad. Vylepšují fyzický i psychický stav. Klasická a relaxační masáž předchází bolestem v pohybovém ústrojí, vzniklé bolesti pak pomáhá odstraňovat.

Nabízíme také speciální nápravné techniky jako je Breussova masáž, která představuje jemnou citlivou energeticko-manuální masáž zad v oblasti páteře, která uvolní tělesné, psychické i duševní blokády. Tato masáž regeneruje meziobratlové ploténky a tak je klíčem k řešení mnoha problémů v pohybovém aparátu.

Před každou masáží je zapotřebí vyhodnotit aktuální zdravotní stav. Existují totiž okolnosti, při kterých je masáž kontraindikovaná.

V jakých případech se masáž neprovádí:

-horečnatá, infekční nebo akutně zánětlivá onemocnění
-první trimestr těhotenství
-stav bezprostředně po jídle (dvě hodiny)
-po požití alkoholu, drog a psychotropních látek
-po velké fyzické námaze - lépe počkat do druhého dne
-při nádorovém onemocnění

U kardiaků, epileptiků a diabetiků je možné provádět částečnou masáž.

 

TERAPIE DOTYKEM

Zapomínáte relaxovat? Málo lidí ovládá umění opravdové meditace a celkového uvolňení. Často nemáme chuť se to ani učit, chybí nám trpělivost, vymlouváme se na nedostatek času..... Přitom dlouhodobé napětí člověku ubírá energii a vyčerpává ho více,  než fyzická bolest.

 

Chybí nám něžné doteky

V paměti máme zakódované laskavé doteky maminky, která nás k sobě tiskne hladí.... To proto, že jsme se v tu chvíli cítili dobře a bezpečně. V dospělosti potřebujeme doteky tak i tak. Jenže obvykle se náš partner " nesexuálně " dotýká " jen málo nebo vůbec. Že nás nehladí po ruce , po šíjí... Platí to pro muže i ženy.
 
Nepředstavujte si běžné masírování ani erotické služby! Tohle je něco jiného. Terapie něhou je založena na jemném hlazení a dotýkání na zádech, rukách a nohou. Povzbuzujeme nervové receptory v kůži, která je vlastně největším orgánem našeho těla. Klienti doslova blahem přivírají oči, zapomínají na problémy a soustředí se na doteky. Používáme bříška prstů. Když je to někomu příjemné, můžeme ho i lehce škrábat na zádech.

 

Po terapii dotykem vás přestane bolet za krkem nebo v břiše. Tedy všude tam, kde vás nejvíce ubližuje stres. Ve stresu se člověk rozdýchává. Co je fakt, že během terapie děláte něco pro sebe ( máte se rádi). Možná vás zážitek přivede k tomu, aby jste se dokázali dotýkat sami sebe i doma. Ruce, které pro pohlazení slouží, jsou přeci tak blízko. Jen na délku paže.....

 

 

© 2015 Hynek Šturma