O mně

 

Kateřina Šturmová
(*1979)

Děláš – li správnou věc,
nakonec inspiruješ druhé,
aby dělali správnou věc!

 

 

Vystudovala jsem Střední zdravotnickou školu v oboru všeobecná sestra, díky čemuž jsem měla možnost strávit mnoho času v nemocnici na různých odděleních a setkávat se tak s lidmi, které trápily potíže všeho druhu. Tato práce mě nesmírně odborně a duševně posunula kupředu. Uvědomila jsem si, že za příznaky a příčinami onemocnění se mnohdy skrývá něco hlubšího, co při rutinním vyšetření lékař ani objevit nemůže. Bylo evidentní, že každý pacient je osobnost, na kterou je třeba pohlížet zcela individuálně. Každý z nás má jiné nastavení a vychází z jiného prostředí, tudíž není možné léčit všechny stejně, stejnými léky a metodami.

Skutečnost, že se pomocí léků odstraňují pouze příznaky onemocnění a nezkoumá se příčina daných příznaků mi nebyla zcela vlastní. Chtěla jsem vědět víc. Odkud problém vzniká? Začala jsem hledat celostní lékařský systém, který by mi dokázal komplexně popsat a pochopit vznik a vývoj nemoci a její léčbu a prevenci. Objevila jsem tradiční čínskou medicínu, které se plně věnuji už od roku 2010. Vystudovala jsem 4 leté studium na 1. Škole tradiční čínské medicíny a své studium jsem doplnila o vzdělání v oblasti čínské kosmologie Wu Yun Liu Qi.

Tato medicína, postavená na prastarých filosofických kořenech, mi přinesla informace, které jsem potřebovala, abych správně pochopila „systém lidského těla“. Vše je dokonalé a schopné se samo obnovit. Naším úkolem je však dát k samoléčbě impuls a prostor a to nejlépe tím, že budeme mít sami sebe rádi a budeme se o sebe dobře starat. Prvním krokem je samozřejmě úprava životosprávy, což je prospěšné podpořit bylinkami a hlavně pozitivním postojem k sobě samému.

V současné době praktikuji ve své ordinaci tradiční čínskou medicínu a manuální techniky k nápravě těla i ducha. Vzhledem k tomu, že čínská medicína se zaměřuje na harmonizaci organismu jako celku, je velice účinná v celém spektru zdravotních problémů. Léčbu doplňuji nejen bylinami, ale také tradičním Reiki. Mojí velkou láskou se stala také jóga, která díky fyzickým, očistným, dechovým a meditačním technikám má na organismus blahodárný vliv. Prvním krokem na cestě k uzdravení je už jen dobrý pocit z toho, že jsme se rozhodli tento krok udělat.

Ráda i Vám pomohu na Vaší cestě ke zdraví!

 

Pro koho jsou mé služby určeny:

Pro všechny zdravé a nemocné, kteří hledají k udržení svého zdraví přírodní cesty. Také pro ty, kteří se již léčí soudobým lékařským systémem a chtějí zahrnout mnohaleté zkušenosti vyvěrající z principů tradiční čínské medicíny k posílení své léčby. Pro zdravé, kteří hledají preventivní postupy k posílení svého zdraví. Rovněž pro ty, kterým současná medicína neumí pomoci a pro všechny, kteří se chtějí aktivně podílet na změně svého zdraví a úspěšně vykročit na cestu ke správnému pěstování života – Yang Shengfa.

© 2015 Hynek Šturma